Menu
thumbSakret

Par mums

SAKRET stāsts – kā Latvijas smiltis pārvērst zeltā?

Gadsimtu miju Latvijā gluži kā visā pasaulē visi gaidīja ar jaunām pārmaiņām un arī nedaudz neziņu – vai datori strādās tik pat precīzi kā 1999.gadā vai cenas pieaugs un par cik. Mūsu valsts iedzīvotāji jau domās bija iestājušies Eiropas Savienībā un NATO aliansē un gaidīja, ka nu tikai būs.

Tikmēr citi nevis gaidīja, bet rīkojās un izmantoja iespējas, ko sniedza tajā brīdī situācijā valstī un ekonomikā.  

21.gadsimta sākumā trīs apķērīgi un lepni latviešu vīri – Māris Ķelpis, Andris Vanags un Juris Grīnvalds pēc ilgām un sarežģītām sarunām iegādājās SAKRET licenci. Tā deva iespēju ražot un realizēt SAKRET produkciju Baltijas un Skandināvijas tirgū, kā arī atsevišķās Austrumeiropas valstīs. 

2003. gadā tika dibināts SIA SAKRET – 100% latviešu uzņēmums. Tagad uzņēmuma AS Sakret Holdings padomes priekšsēdētājs Dipl. Ing. M. Sc. Chem. Andris Vanags ar iepriekšēju pieredzi nozarē kā AS “Brocēni” (tagad SIA “SCHWENK Latvija”) klientu servisa direktors uzsāka jaunas komandas veidošanu. Soli pa solim viņš pārliecināja par jauno ideju un piesaistīja nozares profesionāļus vēl nezināmajam SAKRET – uzņēmumā sāka strādāt vadošais tehnologs Iveta Laumane un komercdirektors Juris Grīnvalds.

2004. gadā sākās savas ražotnes celtniecība, jo pirms tam SAKRET tikai importēja produkciju no Vācijas. Būvniecībā tika investēti vairāk kā 4 milj. eiro un uzceltās rūpnīcas jauda bija 100 tūkst. tonnas.

Andris Vanags stāsta: “Būtiski, ka tirgus patēriņš 2004.gadā bija vien 60 tonnas un daudzi mūsu ieceri un plānus par ražotnes izveidi ar gandrīz divas reizes lielāku jaudu, nekā pieprasījums tirgū, sauca par traku un nereālu. Daži pat piedāvāja uzdāvināt kalkulatoru, lai varam labāk un skaidrāk redzēt skaitļus.”

SAKRET lēmumu pieņēmēji rūpīgi izrēķināja un saskatīja ievērojamu tirgus potenciālu. Viņi nekļūdījās, jo turpmākajos gados uzņēmuma pagrozījums pieauga vairākas reizes. 

2005.gadā uzņēmums saņēma atļauju izmantot CE zīmi, kas apliecina visa ražošanas procesa atbilstību ES prasībām. 2006. gadā tika veiktas vēl investīcijas, lai palielinātu ražotnes jaudas.

2005. gadā SAKRET dibināja filiāli Igaunijā, un jau 2007. gadā tur tika atvērta rūpnīca ar jaudu 150 tūkst. tonnas gadā. Tolaik šī bija pirmā Latvijas uzņēmuma kapitāla investīcija ražošanai Igaunijā.

Uzstādot mērķi aptvert visu Baltijas tirgu, 2006. gadā SAKRET atvēra pārstāvniecību arī Lietuvā un jau nākamajā gadā uzsāka tur ražotnes celtniecību. Lietuvas rūpnīca ar jaudu 250 tūkst. tonnas gadā bija otra lielāka Latvijas investīcija Lietuvā.

SAKRET saskatīja tirgū vēl iespējas – tika uzsākta būvķīmijas ražošana. 2006. gadā tika izveidots uzņēmums “SAKRET Plus”, kurš specializējās krāsu un grunts ražošanā, pamazām paplašinot sortimentu un piedāvājumu. Tās vadītājs Valentīns Kokorēvičs pieņēma jaunu izaicinājumu un turpmākos gadus ir attīstījis uzņēmumu “SAKRET Plus” no mazas nodaļas līdz “plusiem” – ar stabilu un profesionālu komandu.

Neskatoties uz kopējo lejupslīdi nozarē un pieprasījuma samazināšanos krīzes laikā, SAKRET apgrozījums kritās salīdzinoši nedaudz – mazāk kā par 20%, bet nozarē kopumā par 60-80%. 

2009. gada sākumā SAKRET ir veicis savu ražoto materiālu un citu ražotāju izstrādājumu pārbaudes testus saskaņā ar EOTA (www.eota.eu) izstrādātu sertifikācijas dokumentu ETAG 004, kas nodrošina siltināšanas sistēmas produktu saderību un kvalitatīvu galarezultātu.

2010. gada sākumā uzņēmums kopā ar 9 citiem būvmateriālu ražotājiem apvienojās un izveidoja Latvijas būvmateriālu ražotāju asociāciju (www.bra.lv), kuras mērķis ir kopējā nozares attīstība.

SAKRET aktīvi piedalās dažādos konkursos, kur saņēma balvas par inovatīvu materiālu ražošanu, eksporta attīstību un importu aizvietojošu produktu ražošanu.

Papildus uzņēmums iegulda resursus Latvijas izglītībā, sadarbojoties ar augstskolām, kā piemēram, Rīgas Tehnisko universitāti un Biznesa augstskolu Turība, sniedzot studentiem kā praktiskās, tā teorētiskās zināšanas.

2020.gadā SAKRET apgrozījums bija 22,2 milj. eiro. Uzņēmums turpina savu attīstību un darbs pie jaunu produktu un materiālu izstrādes nerimst ne mirkli.

Kas ir SAKRET veiksmes pamatā?

SAKRET padomes priekšsēdētājs Dipl. Ing. M. Sc. Chem. Andris Vanags atzīst, ka mums izdevās mainīt cilvēku paradumus. Pirms SAKRET celtnieki jauca visu uz vietas placī – betonu, mūrjavu un citus materiālus, un kā mērvienību izmantoja lāpstu, spaini vai pat sauju. Tomēr ar neatlaidīgu darbu SAKRET parādīja, ka var arī savādāk – rūpnieciski ražots būvmaisījums garantēs celtniekam izcilu rezultātu augsti profesionālam un kvalitatīvam darbam.

#Sakret #istaisdarbam

Back to Top