Menu
thumbSakret

Vējonis valsts simtgadē saņem īpašu dāvanu!

Svinot valsts simtgadi, būvmaisījumu ražotājs ”Sakret” trešdien uzdāvināja kādu īpaši veidotu Latvijas Republikas simbolu Valsts prezidenta kancelejai.

No AS ”Sakret Holdings” padomes priekšsēdētāja Andra Vanaga rokām Vējonim tika pasniegts speciāli veidots valsts ģerbonis.
Latvijas simbols tapis no īpaša un unikāla betona maisījuma, veidojot to telpiski. Turpmākajos mēnešos šādu dāvinājumu saņems visas novadu domes, kā arī lielās pilsētas, Rīgas Tehniskā universitāte, Biznesa augstskola Turība, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.
”Sakret” ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420×594 mm liels un 30 mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

Latvijas ģerbonis par oficiālu simbolu kļuva 1921. gada 19. augustā. Līdz ar okupāciju to aizliedza, bet mums visiem par lielu prieku un lepnumu atjaunoja 1990. gada 15. februārī ar Augstākās Padomes lēmumu. Ģerboņa vairoga augšdaļā attēlotā zelta saule ir brīvības simbols, kas bija redzama arī latviešu strēlnieku krūšu nozīmēs un pulku karogos. Savukārt trīs piecstaru zvaigznes, kas izvietotas augšdaļā, simbolizē vēsturiski pastāvējušos novadus – Vidzemi, Latgali un Kurzemi. Sudraba grifs un lauva apvieno abus Daugavas krastus, kur pirmais simbolizē Vidzemi un Latgali, bet otrais – Kurzemi un Zemgali. Ozolu zarus apvij Latvijas karogs, kas noslēdz šo ģerboņa kopējo ietvaru.

Back to Top
-->