Menu
thumbSakret

SIA SAKRET dāvina novadu domēm īpaši veidotu valsts ģerboni

Svinot valsts simtgadi, Latvijas lielākā sauso un lietošanai gatavo būvmateriālu ražotāja SIA “SAKRET” dāvina novadu domēm īpaši veidotu valsts ģerboni.

Latvijas simbols tapis no īpaša un unikāla betona maisījuma, veidojot to telpiski. Ģerbonis tika pasniegts visām novadu domēm, kā arī lielajām pilsētām, Rīgas Tehniskajai universitātei, Biznesa augstskolai Turība, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai.

”SAKRET” ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420×594 mm liels un 30 mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

Latvijas ģerbonis par oficiālu simbolu kļuva 1921. gada 19. augustā. Līdz ar okupāciju to aizliedza, bet mums visiem par lielu prieku un lepnumu atjaunoja 1990. gada 15. februārī ar Augstākās Padomes lēmumu. Ģerboņa vairoga augšdaļā attēlotā zelta saule ir brīvības simbols, kas bija redzama arī latviešu strēlnieku krūšu nozīmēs un pulku karogos. Savukārt trīs piecstaru zvaigznes, kas izvietotas augšdaļā, simbolizē vēsturiski pastāvējušos novadus – Vidzemi, Latgali un Kurzemi. Sudraba grifs un lauva apvieno abus Daugavas krastus, kur pirmais simbolizē Vidzemi un Latgali, bet otrais – Kurzemi un Zemgali. Ozolu zarus apvij Latvijas karogs, kas noslēdz šo ģerboņa kopējo ietvaru.

Lai mūsu Valsts pamatvērtības pilnveidojas ar katru gadu un kļūst arvien stiprākas!
Sveicam Latviju 100 gadu jubilejā!

 

Back to Top
-->