Menu
thumbSakret

SAKRET ražotnē Igaunijā notikusi augsta līmeņa diskusija

Ceturtdien, 11. aprīlī būvmateriālu ražotāja AS “Sakret Holdings” rūpnīcā Paidē, Igaunijā notika augsta līmeņa apaļā galda diskusija “Darbaspēka tirgus attīstības tendences”,

kurā Latvijas un Igaunijas valsts amatpersonas, kā arī uzņēmēju pārstāvji dalījās savās pārdomās par to, kā risināt darbaspēka tirgus problemātiku abās valstīs. Diskusiju kā goda viesis valsts vizītes Igaunijā ietvaros apmeklēja arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Latvijas un Igaunijas ekonomikā ir ļoti daudz kopīgā, tostarp mums nākas saskarties ar vieniem un tiem pašiem izaicinājumiem, jo īpaši darbaspēka problemātiku. Tomēr, novērojot procesus abās valstīs, kur atrodas “Sakret” rūpnīcas, es tiešām varu tikai cerēt, lai arī Latvijā ekonomikas izaugsme varētu būt tik plūstoša un līdzena. Pēc diskusijas “Sakret” esmu gandarīts, ka mums izdevies rosināt diskusiju starp abām valstīm par problēmu, kas skar mūs visus – uzņēmējus pilsētās un reģionos gan Latvijā, gan Igaunijā.  Vai tā būtu decentralizācija, vai mūžizglītības veicināšana, vai darba tirgus ierobežojumu mīkstināšana – esmu pārliecināts, ka šis ir īstais brīdis, kad varam dalīties pieredzē un kopīgi meklēt risinājumus,” pēc diskusijas atzina AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Pirms diskusijas klātesošajiem bija iespējams doties ekskursijā pa “Sakret” ražotni, kuras laikā A.Vanags iepazīstināja klātesošos ar rūpnīcas attīstību. Rūpnīca Igaunijā strādājusi ar nepārtrauktu apgrozījuma pieaugumu, un pagājušogad tas sasniedza pat 15% pret 2017.gadu. Kopš atklāšanas 2007.gadā rūpnīcā ieguldīti 8 miljoni eiro.

Diskusiju atklāja “Sakret OÜ” valdes loceklis un izpilddirektors Kaspars Pacevičs, kurš īsi iepazīstināja ar uzņēmuma darbību, tostarp jaunu tirgu apgūšanu un  jaunu produktu izstrādi – piemēram, īpaša būvmaisījuma radīšanu Kataras klimatiskajiem apstākļiem, kā arī citiem konkrētiem pasūtītājiem izstrādātiem risinājumiem.

Paides pilsētas mērs Priit Vark norādīja, ka “Sakret OÜ” ir viens no lielākajiem Paides reģiona ekonomiskajiem dzinējspēkiem līdz ar citiem industriāliem uzņēmumiem, un uzsvēra, ka arī Igaunijas reģioniem par nepieciešamību ir kļuvusi jaunu, izglītotu cilvēku piesaistīšana vispārējās ekonomikas izaugsmei.

Igaunijas Republikas uzņēmējdarbības un informācijas tehnoloģiju lietu ministrs Rene Tammist diskusijas gaitā uzsvēra lielisko sadarbību starp abām kaimiņu valstīm. Igaunijas un Latvijas ekonomika gadu gaitā viena otru ir balstījusi ar savstarpējām uzņēmēju investīcijām, un AS “Sakret Holdings” ir viens no labajiem piemēriem, kā veidot šo sadarbību. Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Kristiāns Bergans – Berķis atzina, ka šī interese ir abpusēja – arvien vairāk Igaunijas uzņēmēju piesaista Latvijas investīcijas inovatīvajās tehnoloģijās.

Diskusiju vadīja LU asociētais profesors, domnīcas “Certus” valdes priekšsēdētājs Daunis Auers, kurš iepazīstināja ar situāciju darba tirgū un darbaspēka problemātiku, tostarp reģionu depopulāciju, Ziemeļvalstīs, kā arī tur izmantoto risinājumu efektivitāti. Igaunijas Kvalifikāciju iestādes galvenā analītiķe Yngve Rosenblad iepazīstināja ar galvenajām darbaspēka prasmēm un kvalifikācijām, kas nepieciešamas mūsdienu Igaunijā, no kurām lielākā nozīme tiek piešķirta gan digitālajām prasmēm, gan tā dēvētajām “cilvēciskajām” prasmēm, kas attiecas uz radošumu, emocionālo inteliģenci, kritisko domāšanu un citām. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis runāja par nākotnes izglītības akcentiem – kā tajos apvienot zināšanu un prasmju apgūšanu atbilstoši situācijai darba tirgū.

 

Par “Sakret”

“Sakret” ir starptautisks franšīzes zīmols un šodien pasaulē lielākais sauso būvmaisījumu ražotājs ar vairāk nekā 60 rūpnīcām visā pasaulē, no kurām 30 atrodas Eiropā. AS “Sakret Holding” ar četrām rūpnīcām ir viens no vadošajiem būvmaisījumu ražotājiem Baltijā, un 100% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Latvijas pilsoņiem. AS “Sakret Holding” ir saņēmis balvas Baltijas valstīs un Skandināvijā par inovatīvu materiālu ražošanu un eksporta attīstību. Uzņēmums arī veicina meistaru izglītošanu, sadarbojoties ar dažādām augstskolām, to skaitā Rīgas Tehnisko universitāti un Biznesa augstskolu “Turība”.

 

Back to Top
-->